Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar düşüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Manisa, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Tokat, Giresun ve Rize çevreleri ile Ankara’nın güney kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun doğusunun yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
Yağışların, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Batman, Muş, Bitlis, Siirt, Şırnak, Ağrı ve Hakkari çevreleri ile Diyarbakır’ın kuzeydoğusu, Mardin’in doğusu ve Van’ın güneyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır.

İSTANBUL’A UYARI

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen ise sosyal medya hesabından hava durumuna ilişkin değerlendirmede bulundu. Şen, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Bugün Pazar, Marmara, Ege, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, yer yer gök gürültülü sağanak, Yağışların, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Siirt, Şırnak, Ağrı ve Hakkari çevreleri ile Diyarbakır Mardin’in doğusu ve Van’ın güneyinde yerel kuvvetli. Bugün sıcaklıklar batı ve güney doğu da 3-5 derece azalacak. İstanbul sabah ve öğlen yağmurlu 16 C İzmir yağmurlu 22 Antalya 25 Ankara gece yağmurlu 17 C. Yarın Sıcaklık güneyde düşecek ve yağmur gelecek. Perşembeden itibaren Ege ve Akdeniz tatil yerlerinde 4-5 derece artacak.

“BAYRAM DÖNÜŞÜ YOLLARA DİKKAT”

Orhan Şen, hava durumu tahmine şunları ekledi:
“Biraz sonra yağmur başlayacak. İstanbul’da kuvvetli olacak yağmur. Sıcaklıklar bugün 3-4 derece daha düşecek. Batı ve Ege bölgelerinde düşüş olacak. İstanbul’da 16 dereceye kadar düşebilir sıcaklık. Hafta ortasına kadar düşüş devam edecek. Perşembe sonrası ısınma olacak. Ege ve Akdeniz’de sıcaklık 4-5 derece yükselecek. Antalya 28 dereceyi görecek. Dönüşte ise Perşembe’den sonra Cuma, Cumartesi, Pazar neredeyse tüm Türkiye’de yağış var. dönüş yoluna dikkat etmek gerekir, yerler ıslak olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x