AKP’den MHP’nin adayına ‘Dilber’li klip

Cumhur İttifakı ortakları AKP ve MHP’nin anlaşamadığı ve iki partinin de kendi adayıyla seçim yarışına girdiği Tokkat’ta rekabet kızıştı.

AKP, MHP’nin şehir dışından aday gösterdiği Mehmet Kemal Yazıcıoğlu için son dönemin popüler dizisi İnci Taneleri’nin şarksı Dilber’le klip yaptı.

Şarkının sözlerini değiştiren AKP, Mehmet Kemal Yazıcıoğlu’na seslenerek “Mehmet evin barkın yok mu senin?” dedi.

HER SEÇİM KENTSEL DÖNÜÜŞÜM

MHP ise Tokat meydanlarında rakip olduğu ortağı AKP’nin vaatlerini eleştiriyor. MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, AKP’yi her seçim kentsel dönüşüm vaadinde bulunup bir şey yapmamakla suçladı.

AKP’li bakanın kente son ziyaretinde kenstsel dönüşüm sözü verdiğini hatırlatan Bulut, “Bakın 13 Ekim 2016’da kim gelmiş şehrimize, yine sayın bakanımız. Ne demiş? ‘Anadolu’nun en büyük kentsel dönüşüm projesini başlatıyoruz’ hay maşallah” dedi.

İSMAİL SAYMAZ PAYLAŞTI

Seçime 1 hafta kala iki ortak arasında gittikçe sertleşen çekişmeyi SÖZCÜ yazarı İsmail Saymaz sosyla hesabından paylaştı.

Saymaz videolu paylaşımına “Tokat’ta AK Parti ile MHP arasındaki rekabet kızıştı. AK Parti, MHP adayı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu için ‘Dilber’li klip yaptı. MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut ise AK Parti’yi seçimden önce kentsel dönüşüm vaadinde bulunmakla suçlayıp “Her seçim böyle yapıyorlar” diyor. ” notunu düştü.

MEHMET KEMAL YAZICIOĞLU KİMDİR?

Türkiye’nin “Süper Vali” olarak tanıdığı Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu 1982 yılında dünyaya geldi.

Bilkent Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nde eğitim aldı. Şimdi ise iş insanı olarak faaliyet gösteriyor.

2024 yerel seçimlerinde MHP tarafından Tokat Belediye Başkanı adayı olarak gösterildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x