Yargı’da İclal savcı olayların peşini bırakmıyor! Yekta’nın başı büyük belada

MUSA CAN ÇAYAN- Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in paylaştığı, kadrosunda Uğur Polat, Cezmi Baskın, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş gibi isimlerin yer aldığı Yargı 85’inci bölümüyle ekrana geldi. Diziden öne çıkanlar şu şekilde:

CEYLİN DERNEKTEN YARDIM ALMIŞ

Çınar, Yekta ve Ceylin’in neden onu kaçırdığını anlamaya çalışıyordu. Çınar’ın sürekli “beni bırakın gidip teslim olayım, sizinde başınız yanmasın” sözlerine Yekta asıl korumaya çalıştıklarının Ceylin olduğunu söyledi. Ceylin de “O dernekten bir zamanlar bende yardım aldım. Yekta da karşılığını ödedi.” ifadelerini kullandı.

ILGAZ GERÇEĞİ ÖĞRENDİ

Ceylin polislerden kaçırdıktan sonra Çınar’ı Yekta’lara bırakıp Ilgaz’la konuşmak istedi. Ceylin’i dinleyen Ilgaz, Çınar’ın artık hata yapmaktan öteye geçtiğini, kendisinin ve kardeşi Defne’nin de babalarını kaybettiğini ancak onun dışında kimsenin sapıtmadığını, yanlış yapmadığını söyledi.

‘KİMSESİZ KALDIM BEN’

Ceylin uzun bir süre birbirlerini göremeyecek diye Defne ve Merdan’ı alıp Yekta’nın evine getirdi. Çınar’ı görünce kendinden geçen Defne ‘Kimsemiz kaldım ben’ diyerek abisini bırakmayacağını, büyüklerinden birşeyler yapmalarını istedi. O anlarda Ilgaz evin dışından içeride yaşananları izliyordu. Ilgaz kardeşinin feryadına dayanamıp yere çöküp ağladı.

AYLİN, OSMAN’I GİTMESİNE İZİN VERMİYOR

Osman boşanmak istediğini söyledikten sonra Aylin’den bir yanıt gelmeyeceğince yanına gelip ne yapacağını sordu. Aylin, Osman’a boşanmak istemeye hakkı olmadığını, kendisinin istediği zaman istediği şekilde ancak bunun gerçekleşebileceğini ifade etti. Osman duruma daha çok sinirlenerek evi terk etti. Aylin daha önce Osman’ı boşamayı düşünmesine rağmen gözyaşları içinde kaldı.

DERNEĞE BASKIN YAPILDI

Ilgaz ve İclal savcının dosyalarının dernekte buluştuğu anlaşılınca iki savcı da derneğe operasyon yapılmasının gerekli olduğu düşündü. Gece dernekten kamyona yük taşırlarken Kürşat, Mesut ve dernekte bulunanlar gözaltına alındı.

ZÜMRÜT, OSMAN’I KABUL ETMEDİ

Ailesini, evini terk eden Osman bir zamanlar aşık olduğu kadın olan Zümrüt’ün kapısına geldi. Zümrüt resmi olarak ayrılmadan Osman’ı kabul etmeyeceğini söyledi.

EFE ÇOK SİNİRLENDİ

Efe savcı Tilmen Hukuk Bürosu’na gelerek Çınar’ı bulmaları konusunda yardımcı olduğu için iki dosyanın da baş şüphelisinin ortadan kaybolmasına yardım etmekle suçlanabileceği ve mesleğini kaybedeceği bileceği için Ceylin’e resmen öfke kustu. Bir daha böyle birşey olmaması için uyardı.

ÇINAR İFADE VERDİ

Çınar savcılığa gelerek bildilerini Ilgaz ve İclal savcı ile paylaştı. Yaşanıları anlatmasından sonra Ilgaz kardeşinin sulh cezaya sevk edilmek üzere gözaltına alındığını, Tuğçe’nin de kardeşini teslim almasını istedi. Tuğçe, Çınar’ı götürürken Ilgaz dayanamayarak kardeşine seslendi ve son kez sarıldılar. Çınar sevdiklerinin gözyaşları içinde mahkemeye sevk edildi.

YEKTA’NIN BAŞI BELADA

İclal savcı davetsiz olmasına rağmen Mercan’ın doğum gününe geldi. Ceylin’in yanına yaklaşan İclal,”Defterde seninle ilgili bir şey bulamadım ama başka bir şey buldum. Baskından önce gitmiş sahte avukat. Kesin seni kurtarmak için yaptı ama kendini kurtaramayacak onu yakacağım.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x